„Straszni Panowie Trzej“ na 6. Festiwalu „Muzyka na Szczytach”

Niech jednym przypomni, a innym zabłyśnie odkryciem. Odkryciem Starszych Panów. Bo Starsi Panowie byli dwaj, a jakże jedyni” – to najkrótsza zapowiedź niezwykłego koncertu, który odbędzie się 18 września w Zakopanem podczas 6. edycji Festiwalu Muzyka na Szczytach. Straszni Panowie Trzej, czyli wybitni artyści polskiej sceny jazzowej – Janusz Szrom, Andrzej Jagodziński oraz Andrzej Łukasik, zaprezentują w nim największe przeboje legendarnego kabaretu. Szczawnica noclegi zaprasza.

Album i koncerty formacji Straszni Panowie Trzej z piosenkami najsłynniejszego polskiego duet autorskiego – Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, od paru lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności. Składają się bowiem na nie wyjątkowe aranżacje szlagierów Kabaretu Starszych Panów, stworzone przez tej klasy artystów, co: Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz i Janusz Szrom. Muzycy wzięli na warsztat takie przeboje, jak m.in.: Herbatka, Jesienna dziewczyna, Piosenka jest dobra na wszystko, Dzień Dobry, Mr. Blues, Taka gmina, Pejzaż bez Ciebie, Dobranoc, już czas na sen, ale sięgnęli też po utwory mniej znane, m.in. Zmierzch, Po kompocie, We dwoje.

Projekt narodził się przed dziesięciu laty za sprawą Janusza Szroma, od lat okupującego tytuł polskiego jazzowego wokalisty roku i zauroczonego twórczością Wasowskiego i Przybory. To on właśnie zaprosił do współpracy dwóch znakomitych muzyków: pianistę Andrzeja Jagodzińskiego i kontrabasistę Andrzeja Łukasika.

Nagrany wspólnie w 2006 roku album okazał się ogromnym sukcesem i szybko osiągnął status Złotej Płyty, a koncerty Strasznych Panów Trzech wciąż przyciągają prawdziwe tłumy.

Zapewne nie inaczej będzie podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach w Zakopanem. Koncert Strasznych Panów Trzech odbędzie się 18 września o godz. 19.00 w Kawiarni Panoramika Hotelu Grand Nosalowy Dwór.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczawnica i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.