„Dawno temu w Pyrlandii…”

Poronin noclegi i Suchy Las to dwie gminy współpracujące ze sobą od 2012 roku. Zacieśnianie partnerskiej współpracy odbywa się również pomiędzy instytucjami kultury obydwu gmin.

W czasie ferii zimowych gościliśmy w poroniańskim ośrodku kultury grupę dzieci wraz z opiekunkami na warsztatach interdyscyplinarnych „Góralska skrzynia..” W czasie 5 dniu ferii dzieci i młodzież wspólnie z grupą plastyczną dzieci i młodzieży z Poronina uczestniczyły w warsztatach organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie pod opieką Pani Bożeny Świderskiej – Środy. Oprócz warsztatów była również nauka jazdy na nartach oraz wiele innych zimowych atrakcji.
Pierwszy tydzień wakacji grupa dziecięca z Poronina spędziła w Suchym Lesie na warsztatach plastycznych, muzycznych i tanecznych w nowoczesnym Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie. Pani Dyrektor Centrum Kultury Urszula Habrych przygotowała dla naszej grupy bardzo bogaty program plastyczno – taneczny oraz sportowo – rekreacyjny.   Dzieci zwiedziły Poznań:  Ostrów Tumski z Katedrą, rynek z koziołkami, Farę Poznańską, Ogólnokształcąca Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej, a także Zamek w Kórniku – piękną, zabytkową rezydencję historycznych rodów Górków i Działyńskich. Ogromną atrakcją były zajęcia w Centrum Tenisowym w Sobocie, gdzie dzieci zagrały w tenis ziemny, w squasha oraz kręgle. Największe jednak zafascynowanie wzbudził pokaz małego inżyniera z ciekłym azotem.
Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia w sucholeskim Centrum Kultury oraz za opiekę Pani Dyrektor Urszuli Habrych, Pani Beacie Bodzek oraz Pani Małgosi Mucha.


Możliwość komentowania jest wyłączona.