ATS stawia na najnowsze technologie

W Bortatyczach pod Zamościem (przy linii szerokotorowej LHS) działa jeden z najnowocześniejszych zakładów umożliwiających przeróbkę i uszlachetnianie stali w Europie Środkowo-Wschodniej. To Centrum Serwisowe ATS, które w ostatnim czasie wzbogaciło się o najnowsze rozwiązania technologiczne. Krasnobród noclegi zaprasza.

Maszyna do cięcia wzdłużnego, linia do cięcia poprzecznego blachy w zakresie od 1,5 do 8 mm na 2000 mm czy zintegrowana linia do śrutowania z malowaniem kształtowników i blach grubych – to tylko niektóre spośród najnowocześniejszych maszyn, w jakie firma ATS wyposażyła w tym roku Centrum Serwisowe w Zamościu. W zakładzie wykonywane jest także cięcie kształtowników piłą, możliwe jest zamówienie wypałek wykonanych za pomocą plazmy HD.

– Do końca 2015 planujemy również uruchomienie trawialni blach w zakresie grubości od 1,4 do 6 mm, co zakończy etap rozbudowy Centrum i sprawi, że będzie to najnowocześniejsze centrum serwisowe w tej części Europy, z możliwościami produkcyjnymi na poziomie 0,5 mln ton rocznie – mówi Marcin Witczak, prezes ATS.

Praktyka pokazuje, że systematyczne wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i logistycznych zapewnia trwały wzrost wartości spółki i przynosi wymierne korzyści akcjonariuszom. Jednak to nie tylko udziałowcy skorzystają na wprowadzeniu konkurencyjnych rozwiązań.

– Innowacje stanowią wymierny benefit dla klientów – zarówno obecnych, jak i potencjalnych, których oferta ATS przekona w najbliższej przyszłości. Nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania to również nowa wartość dla rynku pracy, ponieważ zwiększają one zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów – dodaje Witczak.


Możliwość komentowania jest wyłączona.