Bukowina Tatrzańska jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w województwie małopolskim. Leży na Pogórzu Spisko-Gubałowskim i fenomenalnie sprawdza się jako baza wypadowa na Podhale.
Spędzający swój urlop w Bukowinie Tatrzańskiej wczasowicze mogą odpocząć po dniu pełnym wrażeń i atrakcji w tutejszych obiektach noclegowych. Bukowina Tatrzańska noclegi oferują kwatery prywatne, pokoje, domki letniskowe, pensjonaty i wille.
Dom Ludowy to miejsce gdzie odbywają się ciekawe wydarzenia związana z podhalańskim folklorem. Polecamy pasjonatów kultury ludowej. W miejscowości znajdują się górskie szlaki turystyczne.
W Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskim organizowany jest Góralski Karnawał i Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Dodatkowo istnieje możliwość spędzenia czasu w termach lub na nartach.
Największe atrakcje Bukowiny i okolic
Zaraz na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się kompleks złożony z basenów oraz czterogwiazdkowego hotelu. Są to Termy Bukovina. Będące częścią kompleksu baseny znajdują się na powietrzu i pod dachem.
Największą atrakcją Bukowiny Tatrzańskiej są Tatry. Turystyka piesza, turystyka rowerowa, są bardzo popularne.
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Tatr – jezioro Morskie Oko dla której turyści przybywają do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego. Jest to największe – 34 hektary powierzchni, najgłębsze – do 50 metrów głębokości
Warto odwiedzić Bukowiańskie Centrum Kultury – Dom Ludowy, który mieści się na ulicy Kościuszki.
W Bukowinie Tatrzańskiej Snow Dream na Wierch Rusiński Firma oferuje Państwu wiele emocji na skuterach śnieżnych, organizuje magiczne kuligi, jazdę na nartach oraz wspaniałe góralskie biesiady-
Orla Perć nie znajduje się administracyjnie na terenie samej Bukowiny Tatrzańskiej, jest to jedna z jej największych atrakcji,
Podczas pobytu w Zakopanem proponujemy skorzystanie z Wycieczek Jednodniowych i Kuligów.
Przysiółek Stasikówka – to integralna część Poronina. Wyróżnia się ciekawą starą architekturą z dawnymi góralskimi domami, które w całości wykonane są z drewnianych bali i wiązane na węgłach poprzez specjalne nacięcia, czyli tzw. zamki ciesielskie
Wyciągi narciarskie Kaniówka w Białce Tatrzańskiej to kompleks 5 wyciągów ze Szkołą Narciarską,
Imprez plenerowych w ramach tzw. Tatrzańskich Wici. W ciekawych wydarzeniach, które odbywają się w różnych miejscowościach tłumnie uczestniczą przebywający na tym terenie turyści.
W Białym Dunajcu i okolicach stacjonują trzy bogato wyposażone wyciągi narciarskie: „Toko-Land”, „U Steni” w Gliczarowie Górnym oraz „Sami Swoi” w Gliczarowie Dolnym.
W Poroninie znajdziecie sporo tras rowerowych. Do najczęściej uczęszczanych należą: – trasa rowerowa Biały Dunajec – Bukowina Tatrzańska – trasa górska Kościelisko – Dolina Chochołowska – trasa górska Zakopane – Witów – Dzianisz. – trasa górska Ząb …
Narciarstwo biegowe to coraz bardziej popularna, zimowa dyscyplina sportowa. Dzięki naszej biegaczce
Wyprawa na skuterach śnieżnych , pełna niezapomnianych wrażeń wyprawa w typowo górskim terenie. Do dyspozycji ponad 300 kilometrów tras o bardzo różnym stopniu trudności.
Zamek Dunajec w Niedzicy znajduje się w utworzonej 1 stycznia 2014 roku osadzie Niedzica Zamek.
Giewont, zwany popularnie „Śpiącym rycerzem”, to jeden z symboli Tatr. Góruje nad Zakopanem i jest widoczny z bardzo wielu miejsc w mieście. Wznosi się na wysokość 1.895 metrów nad poziomem morz
W górach nie ma dużych jezior. Jednym z większych jezior jest bez wątpienia Jezioro Czorsztyńskie, które jest wielką atrakcją dla Czorsztyna …
Będąc w Zębie warto wiedzieć, że przez wieś przebiega słynny Szlak Papieski.
Szaflary, a tam słynne Termy podhalańskie, które w swe progi zapraszają dzieci i dorosłych. Ten całoroczny kompleks basenów termalnych to z pewnością główna atrakcja turystyczna, dla wszystkich którzy odwiedzają Biały Dunajec.
Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Festiwal odbywa w Zakopanem od 1968 roku i ściąga w tym czasie do Zakopanego zespoły regionalne z całego świata.