Centralne Obchody Światowego Dnia Serca

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne Oddział Krakowski, Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medium oraz Urząd Miasta Zakopane serdecznie zapraszają Szanownych Państwa na Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca, która odbędzie się w Zakopanem na Placu Niepodległości w ostatnią niedzielę września – 28 września 2014 roku w godz.: 9:30 – 18:30. Małe Ciche noclegi zapraszają.

nasze hasła:

Pamiętaj o sercu
Miej serce dla serca
Zawalcz o swoje serce

W roku 2014 Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrał propozycję małopolskiego środowiska kardiologicznego, które jednogłośnie wskazało na Zakopane – naszą Zimową Stolicę, jako miejsce organizacji Uroczystości Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca..
Program tegorocznego Dnia obejmować będzie, jak co roku, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz będzie wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki). W roku 2014 podkreślamy, jaki wpływ może mieć środowisko (to czyste i to zanieczyszczone), w którym żyjemy i pracujemy, na nasze zdrowie i na zdrowie naszych serc.
Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca jest jedną z głównych, sztandarowych imprez organizowanych corocznie przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Uroczystość corocznie jest transmitowana przez Telewizję Polską oraz nagłaśniana przez media (m.in.: RMF, Radio ZET, Dziennik Polski, Rzeczpospolita).
Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca – Zakopane 2014 jest organizowana przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Urząd Miasta Zakopane.
Do obchodów Światowego Dnia Serca w Zakopanem, oprócz wszystkich kardiologów i kardiochirurgów z Krakowa i Zakopanego oraz wielu wybitnych kardiologów i kardiochirurgów z całej Polski zaprosiliśmy Redaktorów: Mieczysława Czumę i Leszka Mazana oraz znakomitych krakowskich i zakopiańskich Artystów: – m. in.: Hanię Rybkę, Hanię Malacinę-Karpiel z zespołem „Holeviaters”, Andrzeja Sikorowskiego z Zespołem Pod Budą, Annę Szałapak, Mieczysława Święcickiego, Bognę Wernichowską, Zespół Andrusy z Krakowa, Zespół Regle z Zakopanego, Zespół Turliki z Zakopanego, Zespół Zornica z Zakopanego, Orkiestrę Korzkiew.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Małe Ciche i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.