Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich zwany w skrócie COS jest otwartym dla turystów kompleksem sportowo – rekreacyjnym. Przy wjeździe na teren ośrodka pobierana jest opłata za wjazd samochodem w wysokości 2.50 zł za godzinę, a od turystów pieszych nie pobierane są opłaty.
Sam ośrodek zlokalizowany jest nad morzem tuż przy ulicy Sportowej i niedaleko Morskiej. Można do niego dostać się dwoma bramami: jedna jest na rogu ulic Sportowej i Brzozowej a druga na głównej ulicy Żeromskiego przy przystanku PKS.
Bardzo dogodne położenie oraz masa atrakcji jakie możemy znaleźć w tym ośrodku sprawia, że po prostu musimy tam choć raz wejść.
Na terenie ośrodka znajduje się piękna marmurowa fontanna oraz cieszący się ogromnym zainteresowaniem nowoczesny basen kąpielowy ze zjeżdżalnią, biczami wodnymi oraz innymi atrakcjami. Znajdują się tu również korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, fitness club oraz kompleks odnowy biologicznej z kriokomorą na czele.
Często można tu spotkać wędrujących licznymi alejkami znanych sportowców. Przyjeżdżają oni do Władysławowa aby zregenerować siły przed zawodami lub po prostu potrenować w sprzyjających morskich warunkach.
Od czasu do czasu rozgrywane są tu zawody sportowe i odbywają się imprezy rozrywkowe z udziałem popularnych wykonawców. Co rok organizowany jest Festiwal Sportu, na który zjeżdżają do Władysławowa najznakomitsze gwiazdy polskiego sportu oraz telewizji.

Jak widać w nagłówku tej strony, banan to nie tylko smaczny owoc… We Władysławowie jak i w okolicznych miejscowościach można podwyższyć sobie poziom adrenaliny płynąc z zawrotną prędkością, dmuchanym mega bananem po sfalowanej powierzchni Bałtyku…
Kapitan prowadzący motorówkę holującą banan, wie co zrobić, aby w najmniej oczekiwanym momencie banan się przewrócił… „To największa frajda no i duże przeżycie” mówi jeden z uczestników szaleńczej wyprawy. Wywrotka bananem przy dużej prędkości jest jakby wypadnięciem za burtę szybko płynącego statku. Oczywiście nikomu nic nie grozi. Wszyscy mają kamizelki ratunkowe a całość koordynują ratownicy.
Taki rejs to wydatek około 15 złotych. Warto jednak przed wejściem na banana schłodzić ciało wodą morską. Wywrotki często mają miejsce kilkaset metrów od linii brzegowej, a tam jest trochę zimniejsza woda niż tuż przy plaży…
Zgodnie z hasłem, które towarzyszy takim rejsom: „Kto nie wpadnie do wody ten drugi raz płynie gratis”, życzymy wszystkim utrzymania się na tym żółtym spłoszonym byku!

wegorz

ełk

elbląg

giżycko

gietrzwałd


Możliwość komentowania jest wyłączona.