Dni Węgorza 2014

Trwające dwa dni Dni Węgorza to impreza w porcie rybackim w Jastarni podczas której przybliżone zostają rybackie tradycje.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastarni, Władysławowo noclegi zapraszają na DNI WĘGORZA do portu rybackiego w Jastarni w dniach 2–3 sierpnia 2014

Miejscowi rybacy, którzy poprowadzą niektóre z przygotowanych konkursów z pewnością zaprezentują Państwu tradycje rybaków kaszubskich oraz wybrane elementy rzemiosła rybackiego.

Podczas trwania DNI WĘGORZA można obejrzeć m.in. regaty pomeranek, wziąć udział w konkursie walki na bukszprycie i rezowaniu pala, a także przyjrzeć się pokazom rzemiosła rybackiego: bejtowania (naprawiania) sieci, nawijania klejszk oraz kupić mini sieć rybacką. Będzie można zakupić i samodzielnie wypełnić poduszkę trawą morską. Będzie można także posłuchać muzyki kaszubskiej, a do tańca przygrywać będą zespoły biesiadne. Na estradzie plenerowej wystąpią amatorskie i profesjonalne zespoły kaszubskie. W czasie trwania festynu będzie można nabyć pamiątki z Kaszub, skosztować ryb pod różnymi postaciami, a w szczególności węgorzy, będzie też chleb ze smalcem i kaszubskie ciasto sękacz. Bar Pyszna Rybka zaprasza do skosztowania bałtyckich wędzonych ryb z własnej wędzarni. W sobotę rybacy przywiozą z morza świeże flądry i nauczą wyplatania tej ryby z sieci. W niedzielę chętni mogą przejechać się pomerankami.


Możliwość komentowania jest wyłączona.