Kazimierz Dolny magiczna miejscowość turystyczna

Gmina Kazimierz Dolny pokoje  położony jest na prawym brzegu Wisły, w województwie lubelskim , w powiecie puławskim.

Nazwa Kazimierz Dolny pochodzi położony w dole Wisły w stosunku do Kazimierza,

 

 

W XI w. na terenach Kazimierza dol. była przyklasztorna grupa zakonu Benedyktynów. niespełna 100 lat później król Kazimierz sprawiedliwy podarował teren zakonowi Norbertanek  W XIV w Kazimierz dodano do dóbr królewskich. Wł. Łokietek ufundował mieszkańcom kościół parafialny 132), natomiast syn Kazimierz Wielkiwybudowałobronny zamek, w czasie panowanie dynastii Jagiellonów, z mocy Wł. Jagiełły, Kazimierz w 1406 nabywa prawa miejskie, opracowano plan miasta, wytyczając ulice, rynek oraz tereny  Po niespełna 100 latach Kazimierz dolny, z woli Zygmunta Starego stał się siedzibą starostwa.
Po drugiej  wojnie św. Kazimierz  miasto zostało odbudowane z zachowaniem historycznego charakteru w Kazimierzu jest wiele zabytków. Kazimierz Dolny noclegi stał się znany turystycznie znajdują się noclegi, pokoje, hotele, schroniska, muzea. W Kazimierzu wiele informacji i interesujące eksponaty w muzeach. W Kazimierzu Dolnym  jest najważniejsze muzeum Nadwiślańskie, przedstawia życie w regionie na przestrzeni wieków, okazy muzealne zbierano  jeszcze przed drugą  wojną św. Muzeum sztuki złotniczej, to eksponaty z X w. i współczesne wyroby złotnicze.

Zamek w Kazimierzu Dolnym samotność Burza W Kamienicy Celejowskiej zobaczymy historię Kazimierz malowaną na płótnach przez miejscowych artystów.

Najstarszą świątynią jest kościół farny wzniesiony w XVI w.  kościół św. Anny zbudowano w XVII w

Kazimierz Dolny pensjonaty to nie tylko baza turystyczna i zabytki ,odbywa się wiele festiwali muzycznych i filmowych. Do Kazimierza przyjeżdżają również znani filmowcy. W Kazimierzu Dolnym  kręcono dużo filmów i pewnie wiele jeszcze wiele będzie nakręcone.  W Kazimierzu regularnie odbywają się cyklicznie festiwale filmowe.
Noclegi Kazimierz Dolny to miejscowość turystyczna i żyje z turystów i artystów. Kazimierz oferuje noclegi w pensjonatach hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, z pełnym komforcie z pokojami łazienki .  Kazimierz jest bardzo znany wśród artystów

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.