Koniaków

Koniaków gwarantuje niezapomniane wrażenia z pobytu gdyż umiejscowiony jest w malowniczej miejscowości Koniaków w Beskidach, blisko miejscowości Istebna, Milówka oraz Wisła, która stanowi doskonały punkt wypadowy nmiejsce gdzie łączą się trzy granice państw Polski, Czech i Słowacji  oraz na szlaki turystyczne Beskidu Śląskiego (Ochodzitej, Złotego Gronia, Baraniej Góry), które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Kompleks basenów z wodami termalnymi. Na  amatorów białego szaleństwa czekają liczne trasy narciarskie o różnym stopniu trudności

Koniaków noclegi położone u podnóża góry Tyniok z pięknym widokiem na Beskid, który znajduje się w sąsiedztwie szlaków turystycznych i wyciągów narciarskich.

W okolicy znajdują się cztery wyciągi narciarskie . W centrum Koniakowa mogą Państwo odwiedzić Muzeum Koronki Koniakowskiej, lokalną galerię rzeźby i malarstwa albo skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Do miejscowych atrakcji należą także Bacówka, gdzie można kupić owcze sery, oraz dobry punkt widokowy na Koczym Zamku i Ochodzitej z widokiem na Beskid Śląski, Beskid Żywiecki i Słowacki.

Noclegi w Koniakowie znajdziesz tu takie miejsce, gdzie powietrze przejrzyste i tak rześkie,  zapiera dech w piersiach, woda czysta jak kryształ, bo stąd zaczyna swój bieg, a potoki zdają pluskać radośnie.

Szlak niebieski: ZWARDOŃ-PRZEŁĘCZ KONIAKOWSKA-BARANIA GÓRA. Oprócz tego w okolicy znajdują się pozostałe szlaki spacerowe, rowerowe oraz trasy kuligowe przebiegające przez tereny malowniczo położone można oglądać przepiękną panoramę gór i lasów. Niedaleko znajdują się liczne punkty widokowe. Takimi miejscami są góra Ochodzita(895m.n.p.m), góra Koczy Zamek(846m.n.p.m), góra Tyniok(892m.n.p.m) i wiele innych.

W okolicy zachowało się wiele typowych chałup góralskich.Najbardziej znana to chałupa Jana Kawuloka, zbudowana w 1863r. którą można zobaczyć w Istebnej. Można również zobaczyć walory przyrodnicze. Wiele osobliwości fauny i flory 200-letnie jodły i buki, 150-letnie świerki istebniańskie i świerk rezonansowy wykorzystywany do produkcji instrumentów muzycznych. Wiele z tych osobliwości można zobaczyć w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej, spacerując ścieżką przyrodniczą lub szlakami turystycznymi.

Jedną z głównych atrakcji  są doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych (100-180 dni w roku).Śnieg pojawia się w połowie października i osiąga grubość pokrywy około 100cm. Można korzystać z wielu tras narciarskich oraz wyciągów.

Atrakcje w okolicy:

– wyciągi narciarskie
– trasy rowerowe
– możliwość organizacji imprez, kuligów
– w pobliżu karczmy góralskie

W centrum Koniakowa mogą Państwo odwiedzić Muzeum Koronki Koniakowskiej, lokalną galerię rzeźby i malarstwa to dobry punkt widokowy na Koczym Zamku i Ochodzitej z widokiem na Beskid Śląski, Beskid Żywiecki i Słowacki.

Wokół rozciąga się piękny widok na góry i pobliskie lasy. Dla zwolenników aktywnego wypoczynku to idealne miejsce także zimą gdyż w okolicy znajdują się liczne wyciągi narciarskie

Noclegi Koniaków znajduje się w Beskidzie Śląskim, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Na miejscu znajduje się stołówka, w której serwujemy domowe posiłki.

Obiekty dysponują:
-grill
-saunę
-salę telewizyjną
-plac zabaw
-bilard
-basen
-pieczenie barana
-kuligi
-imprezy
– bankiety
– imprezy okolicznościowe
– biesiady z muzyką i tańcem
– kuligi z pochodniami i grzańcem
– obcowanie z folklorem góralskim, (gawędziarstwo, koronki, malarstwo)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koniaków i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.