Nowa Piosenka Piotra Resteckiego

Piotr Restecki, mistrz techniki fingerstyle, nagrał swój nowy klip. Subtelna akustyczna wędrówka po strunach, czyli New Song, to zapowiedź nowego krążka gitarzysty, na który na pewno warto czekać. Świętokrzyskie noclegi zaprasza.

Piotr Restek Restecki to prawdziwy wirtuoz fingerstyle’u, który sam jeden, przy pomocy gitary, potrafi porwać publiczność. Artysta w trakcie solowych występów z lekkością fuzuje style, a grając w kameralnym składzie z łatwością dostosowuje się do aranżacji muzycznych typu jazz, country, blues czy rock. Jednak najlepiej styl Piotra Resteckiego odzwierciedlają jego autorskie kompozycje. Ostatnia płyta Restka – Więcej niż słowa – to unikalny zestaw 12 kompozycji gitarowych zagranych w trudnej do podrobienia technice fingerstyle. Utwory, oprócz mistrzowskiego wykonania, zaskakują też swoją wielowymiarowością i głębią.

New Song, czyli najnowszy klip artysty, również zwiastuje niezwykle obiecujący album. Nieco sentymentalne brzmienie „nowej piosenki”, zostaje przełamane tanecznym riffem, tworzącym wewnątrz nagrania niemal odrębną rzeczywistość. Utwór przypomina tęskne wspomnienie, które po chwili zaczyna nabierać intensywnych muzycznych kolorów i wyrazistości. Intymny nastrój klipu buduje dodatkowo leśna sceneria, w której Restecki wykonuje swoje nagranie.

Najnowsze kompozycje artysty potwierdzają, że nie bez powodu znalazł się on wśród najlepszych gitarzystów akustycznych 2013 roku w rankingu przeprowadzonym przez portal Guitar Awards. Jednak Piotr Restecki zaczyna być coraz bardziej ceniony również poza granicami Polski, a nawet Europy. Obecnie, do końca sierpnia, gitarzysta jest gościem Eighth China Guitar Festival, jednego z największych festiwali gitarowych na świecie. Podczas swojego pobytu na Festiwalu w Pekinie Piotr Restecki nie tylko koncertuje, ale także zasiada w jury konkursowym i prowadzi lekcje mistrzowskie. Możemy się zatem spodziewać, że muzyczna kariera Piotra Resteckiego, dopiero zaczyna nabierać rozpędu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.