Z wizytą nad morzem

Darłówko to nadmorska dzielnica miasta Darłowo. Jedno z najpiękniejszych kąpielisk morskich. Położone jest u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku.

Wspaniały mikroklimat z dużą zawartością jodu, piękne lasy sosnowe, szerokie piaszczyste plaże, ścieżki spacerowe i rowerowe, port rybacko-turystyczny, to tylko nieliczne z atutów tego urokliwego miejsca przyciągające tu co roku tysiące turystów.

W Darłówku, przy wejściu do portu znajduje się 22-metrowa, najdalej wysunięta na wschód latarnia morska zaliczana do latarni Wybrzeża Zachodniego.

Latem na turystów czekają też stylizowane na historyczne statki wycieczkowe, a po rzece Wieprzy kursuje tramwaj wodny, dopływający do mostu zwodzonego.

Most Rozsuwany im. Kapitana Witolda Huberta z wieżą kontrolną to niewątpliwa atrakcja tej miejscowości, jedyna w Polsce. Łączy on Darłówko Wschodnie z Zachodnim, ale dostępny jest tylko dla pieszych.

Most zbudowano w 1988 roku, w miejscu starego mostu zwodzonego. Wieża kontrolna nazywana jest „UFO” lub „Kaczorem Donaldem”. Moment otwierania i zamykania mostu to ciekawe zjawisko, aby to zobaczyć wystarczy się tu zjawić skoro świt (około 6.00), gdy kutry wypływają w morze lub gdy wracają popołudniu (około 15.00-16.00)

W Darłówku znajdują się również pozostałości stanowiska po największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców i pieszczotliwie zwanej Dora.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Darłówko. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.